Partikül (DPF) (yazılım)tamiri

Partikül (DPF) Yazılım Tamiri

Euro 4 araç modellerinin bazılarında, euro 5 ve euro 6 araç modellerinin ise tamamında yer alan dizel partikül yazılımı emisyon standartlarının karşılanması amacıyla geliştirilen kaliteli bir parçadır. Araçlarda yer alan birçok parçalarda olduğu gibi partikül emisyon sisteminde de bazı arızalanmalar meydana gelebiliyor. Bu durum pekçok araç kullanıcıları tarafından fark edilemeyebiliyor. Afyon bölgesinin en kaliteli ve garantili oto servisinden dizel partikül tamiri için hizmeti alabilirsiniz. Ödemenizi tercihiniz doğrultusunda nakit veya kredi kartınızdan ek komisyonsuz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Dizayn olarak daha çok bal peteği ile benzerlik gösteren partikül sistemi araç egzoz sisteminde yer alan negatif yani katı parkitülleri doğrudan bünyesinde hapsederek bu sayede çevreye zarar vermesinin önüne geçer. Ancak filitre kısmında uzun süreli olarak bekletilen bu partiküller de sistemde tıkanmaya neden olabiliyor.

Partikül DPF Tıkanmasına Neden Olan Durumlar

Partikül DFP sisteminin tıkanmasına neden olan birçok etkenler söz konusudur. Araç modelinde kalitesiz yakıt tercih edilmesi, dur-kalklı trafikte aracın uzun süreli olarak kullanılması, aracın düşük hızda kullanılması, aracın rölanti durumunda uzun süreli olarak çalıştırılması, hatalı spesifiyasyonda yağ tercih edilmesi gibi birçok farklı durumlar beraberinde partikül DPS sisteminde tıkanmalara neden olabiliyor. Yeni piyasaya çıkış sağlayan tüm dizel sistemli araç modellerinde bulunan partikül DPF yazılımında gerekli olan önlemlerin zamanında alınamaması durumunda jenerasyon işlemi üzerinden bile temizlenmesi mümkün olamayacak duruma gelebilir ve bu kapsamda mutlaka yenilenmesi söz konusu olabilir.

Garantili Partikül DPF Yazılım Tamiri

Partikül DPF yazılım tamiri profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Bu bakımdan bu arızanın meydana gelmesi durumunda Afyon oto servisinden güvenle hizmet alınabilir. Afyon merkezinden 7/24 hizmet sunan lider oto servisi sayesinde daha düşük maliyet üzerinden ve garantili olarak partikül DPF yazılım onarımı yaptırılabilir. Güler yüzlü ve deneyimli kadrosu sayesinde firma partikül DPF yazılım tamirini dakikalar içerisinde gerçekleştiriyor. Bu sayede müşterilerin zaman bakımından da tasarruf etmesini sağlıyor. Beklentileriniz doğrultusunda partikül DPF yazılım tamiri hizmeti sunan Afyon oto servisi firmasının kurumsal sitesinden ayrıca geniş referans katalogu da inceleyebilirsiniz.

admin

Call Now Button
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by