EGR (yazılım) tamiri

EGR (Yazılım) Tamiri

Pekçok araç modellerinde yer alan ve bir tür elektropnömatik bir valf olan EGR araç modellerinin doğrudan motor kısmında yer alıyor. Pekçok parçalarda olduğu gibi EGR parçasında da bazı nedenler sonucunda arızalanmalar meydana gelebiliyor. Egzoz gazlarında meydana gelen devir daim işlemleri olan EGR sisteminde bir müddet sonrasında aşınmalar, yıpranmalar meydana gelebiliyor. Bu durum beraberinde EGR valfide birtakım problemlerin meydana gelmesine neden olabilir. Tüm bu olumsuzluklar sonucunda ise araçta performans düşmesi ve arızalanma oluşabiliyor. EGR, dışarıdan araç motor sistemine giriş yapan havanın düşük düzeyde yanmış egzoz gazı ile karışmasında aktif bir şekilde rol üstlenir. Bu sayede araç motor sisteminin odasında fazla düzeyde oksijen ve yanma sıcaklığının düşmesini sağlar. EGR aynı zamanda nox fonksiyonlarında düşmede de rol alır. Bu işlemi ise nitrojen asitler tarafından oluşturulan yüksek yanma ısılarını minimum düzeye indirerek gerçekleştirir.

EGR Arızaları

Afyon bölgesinden garantili olarak ERG arızaları giderilmesinde Afyon profesyonel araç servisi firmasını güvenle tercih edebilirsiniz. Geniş hizmet katalogu sunan firmadan ek ücret ödemeden ve daha uygun fiyatlardan EGR valfi arızaları için hizmet alabilirsiniz. Ödemenizi dilerseniz nakit veya dilerseniz tüm kredi kartlarınızdan ek komisyonsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. EGR valfi sistemi zaman içerisinde aşınabiliyor. Bu durum beraberinde sistemin performans düşüklüğü yaşamasına neden olabiliyor. Egzoz gazına bağlı olarak sistem içerisinde kurum toplanabilir. Bu da aracın daha yavaş bir şekilde hareket etmesine neden olabilir. Tüm bu sebeplerden dolayı EGR temizliği mutlaka Afyon oto servisinden yaptırılmalıdır. Gerektiğinde yeni EGR valfi satın alınabilir. EGR valfi sisteminde kirlenme durumu meydana geldiğinde araçta birtakım belirtiler meydana gelebiliyor. Araç motor sisteminin yavaş bir şekilde işlev görmesi veya tamamen işlevsiz kalması, dizel veya benzin fark etmeksizin yakıt harcamasının git gide yükselmesi, egzoz sisteminde siyah renk tonundan dumanların meydana gelmesi, araçta çekiş düşüklüğü oluşması, araç kullanıcısının ayağını gaz pedalından çektiğinde araçta tekleme oluşması gibi birçok belirtiler görülebilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

EGR valfi sisteminde meydana gelen arızalanmalar birçok araç sürücüleri tarafından geç zamanlı olarak fark edilebiliyor. Bu durum beraberinde araç sağlığının olumsuz yönde etkilenmesine ve sürücülerin daha yüksek düzeyde harcamalar yapmasına neden olabiliyor. EGR valfi problemlerinde anlık müdahale ise oldukça önemlidir. Aksi durumda daha ciddi problemlerin meydana gelmesi söz konusudur. Hatalı bir şekilde gerçekleştirilen EGR valfi tamiri veya EGR valfi değişimi beraberinde araç sürücülerinin gerek maliyet ve gerekse de kalite bakımından dezavantajlı olmasına neden olabiliyor. Bu bakımdan Afyon oto servisinin kurumsal sitesinden 7/24 EGR arıza tamiri hizmet talebinizi oluşturabilirsiniz.

admin

Call Now Button
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by