ABS beyin tamiri

Afyon ABS Beyin Tamiri

İkinci el araç modellerinde en sık görülen arızalardan biri de ABS beyin arızalarıdır. Bazı nedenler sonucunda meydana gelen ABS beyin arızaları birçok araç kullanıcıları tarafından fark edilemeyebiliyor. ABS beyin sistemi araçların en önemli sistemleri arasında yer alıyor. Kilitlenme karşıtı frenleme sistemi olarak da tanımlanan ABS sistemi bu kapsamda aracın frenleme mekanizmasıdır. Bu sistem özellikle modern araç tiplerinde uygulanıyor. Pekçok yönden faydalar sunan ABS frenleme sistemi aracın hızından hareketle işlev gören sensörlerden ve kontrol sisteminden meydana geliyor. Bu kapsamda ABS frenleme mekanizması doğrudan hız sensörlerinin etkisi doğrultusunda kontrol modülünü bilgilendirir ve aynı zamanda taşıtın fren sistemi açısından balata sistemi üzerinde baskı gerçekleştirir. ABS frenleme sistemi aracın daha bilinçli bir şekilde hareket etmesi açısından faydalar sunar. Bu sayede fren mesafesinin ise daha kontrollü olmasını sağlar. ABS frenleme sisteminde meydana gelen arızalar durumunda gösterge kısmında bu durum belirtilir. Gösterge kısmında yer alan arıza ışığı kısmında bu durum kolayca fark edilebilir. Özellikle deneyimli araç sürücüleri tarafından ABS beyin arızası kolayca gözlemlenebiliyor.

ABS Beyin Arızası Belirtileri

ABS beyin kısmında meydana gelen arızalanmalarda bazı belirtiler de görülebilebilir. Özellikle deneyimli araç sürücüsü tarafından bu belirtiler erken sürede fark edilebilir. Gösterge mekanizmasında yer alan arıza ışığının yanması, fren uzaklığının eski uzaklığa göre yükselme göstermesi ve aracın fren anında savrulmasında yükselme meydana gelmesi gibi birçok belirtiler söz konusudur. ABS beyninde meydana gelen arızanın durumu bazından ABS beyni onarımı ve ABS frenleme sistemi için etkili olan sensörlerde parça değişimi söz konusu olabilir. ABS frenleme sisteminde problemler meydana gelmesi aracın normal frenleme sisteminin pasif konuma dönüşmesi anlamına gelmez. Dolaysıyla ABS frenleme sisteminde arızalanmalar meydana geldiğinde aracın normal fren sistemi işlevini sürdürür. Bu durumda sadece araçta savrulmalar yükselebiliyor.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

ABS fren sistemi ile birlikte normal fren sisteminde de arızalanmalar meydana geldiğinde aracın durdurularak Afyon oto servisi ile iletişime geçilmesi tavsiye edilir. ABS fren sistemi haricinde fren sisteminde de arızalar meydana gelmesi tüm fren sisteminin kontrol edilmesi ve tamir edilmesi anlamına geliyor. Bunun için Afyon merkezinden hizmet sunan profesyonel ve kaliteli Afyon oto servisi tercih edilebilir. En avantajlı oto servis hizmetleri sunan Afyon oto servisi firmasının kurumsal web sitesinden de ABS beyin tamiri için online hizmet alınabilir.

admin

Call Now Button
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by