Motor beyin tamiri

Motor Beyin Tamiri

Afyon bölgesinin en kaliteli araç motor tamiri sayesinde ek ücretler ödemeden ve daha ekonomik fiyat tarifesinden aracınızın motor beynini tamir ettirebilirsiniz. Garanti kapsamında hizmet sunan oto tamir firmasından ödemenizi ise tercihiniz doğrultusunda nakit veya tüm kredi kartlarınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Profesyonel bir kadroya sahip olan oto servisinden tüm marka ve modelden ikinci aracınız için motor beyin onarım hizmeti alabilirsiniz. Afyon merkezinden il geneline hizmet sunan firmadan haftanın tüm günlerinde motor beyin onarım hizmeti alabilirsiniz.

Motor Beyin Tamiri Nedir?

Tüm ikinci el araç modellerinde en sık görülen motor arızalarından biri de motor beyin arızalarıdır. ECU tüm ikinci el araç modellerinde yer alan ve bu sayede tüm sistemleri kontrol edebilen mekanizmadır. Diğer bir ifadeyle motor beyin sistemi olarak da tanımlanan ECU ayrıca PCM ya da ECM olarak da kullanılabiliyor. Bu özel sistem otomobillerin kontrol edilmesi amacıyla tercih ediliyor. Tüm ikinci el araç modellerinde pekçok sensörler yer alıyor ve motor beyni bu sensörler üzerinden gelen verileri kusursuz bir biçimde kontrol eder. Teknoloji geliştikçe ikinci el araç modellerinde daha yüksek düzeyde kalite ve performans talep ediliyor. Bu kapsamda moto beyni sisteminin kusursuz bir biçimde işlev görmesi tercih ediliyor. Elektronik Kontrol Ünitesi olarak da tanımlanan ECU ayrıca bilgisayar olarak da isimlendiriliyor. Bu sistemin boyut oranı ise otomobillerde yer alan teyip sistemine oranla daha küçüktür.

Motor Beyninin İşlevi

Motor beyni yani ECU, araçta birçok kontroller sağlıyor. Bu sistem araç motorunun işlevini denetler ve araç içerisinde parametreleri kusursuz bir biçimde hsaplama görevi üstlenir. Motor beyin sistemi denetlediği ve kontrol ettiği en temel sistem ise ABS sistemidir. Araç içerisinde gelişen mekanizmaların tümü doğrudan motor beyni tarafından kontrol ediliyor. Bu bakımdanb bu mekanizma motor sağlığı açısından hayati bir değer taşıyor. Araçların gelişmesine bağlı bulunan enjeksiyon mekanizması dizel ve benzinli araçlarda yer alan sensörler tarafından elde edilen veriler doğrultusunda yakıt ve hava düzenlemesi gerçekleştiriyor.

Motor Beyni Tamiri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Motor beyinlerinin kendilerine göre gelişmiş yazılımları söz konusudur. Yazılım açısından doğrudan USB kablo bağlantısı üzerinden bilgisayar sayesinde iletişim kurularak araç üzerinden elde edilen bilgiler doğrultusunda motor beyninde ayarlama gerçekleştirilebilir. Motor beyni tamiri sadece profesyonel oto tamir firması tarafından yapılabilir. Bu işlev amatör firmalar tarafından yapıldığında müşterilerin gerek maliyet ve gerekse de kalite bakımından dezavantajlı olması söz konusudur. Aracınızın motor beyni tamiri için firmamız ile 7/24 iletişim kurabilirsiniz.

admin

Call Now Button
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by