Gösterge tamiri

Afyon Gösterge Tamiri

İkinci el araçlarda en sık gösterilen sorunlardan biri de gösterge arızalarıdır. Bazı nedenlere bağlı olarak meydana gelen gösterge arızaları özellikle eski model araçlarda yaygın olarak görülebiliyor. Aracın hız durumunun anlık olarak değişmesinde araç kullanıcısına anlık olarak bilgiler sunan hız göstergesi eski nesil araç modellerinde daha çok kablolar ve dişliler üzerinden çalışıyordu. Ancak yeni nesil araç tiplerinde ise doğrudan hız sensörleri üzerinden işlev görüyor. Hız göstergesi kilometre sayacı ile birlikte işlev gördüğünden her iki sistemin aynı sürede arızalanması da söz konusu olabiliyor. Hız göstergesinde meydana gelen problemler güvenli sürüşün önüne geçebilecek sebepler arasında yer alıyor. Araç hız düzeyi hakkında kesin bilgilere sahip olunamaması beraberinde farkında olmadan daha yüksek hız oranlarına erişilmesine ve bu durum neticesinde ise gerek ekonomik anlamda ve gerekse de trafik kazalarına neden olunabiliyor.

Hız Göstergesi Bozulduğunda Yapılması Gerekenler

Pekçok araç sürücüleri hız göstergesinde meydana gelen arızaları kolayca fark edemiyor. Bu durum sonucunda fark etmeden yüksek hızlara çıkabiliyor, can ve mal riski taşıyabiliyor. Hız göstergesinde arızalanmalar meydana geldiğinde yapılması gereken en uygun eylem yeni bir elektronik hız göstergesi satın alınması veya kaliteli Afyon oto servisinden ekonomik fiyat tarifesi üzerinden hzı göstergesi tamir ettirilmesidir. Hız göstergesi arızalanmaları ciddi durumlardır. Bu bakımdan bu sorunun mutlaka profesyonel ve güvenilir araç servis firmasından giderilmesi tavsiye edilir. Ayrıca yeni bir elektronik hız göstergesi satın alınmasına yerine daha düşük bir maliyet sunduğundan mevcut hız göstergesinin onarılması daha uygundur. Hız göstergesi tamirinde uygulanan adımların birçoğu kilometre taşında meydana gelen arızalanmalarda uygulanan adımlar ile benzerlik teşkil edebiliyor.

 

Hız Göstergesi Tamirinde Yapılan İşlemler

Lider Afyon oto servisi tarafından hız göstergesi tamiri pratik bir şekilde gerçekleştirilir. Bu sayede araç sahipleri zaman bakımından da avantajlı olabiliyor. Araç hız göstergesi tamirinde akünün eksi kutbunda yer alan kablo sökülür. Bu işlemden sonrasında ise düz vida tercih edilerek hız göstergesinin yan kısmında yer alan conta sökülür. Bu işlemden sonrasında ise kilometre sayacı ile hız göstergesini aynı hizada bulunduran hız sayacı yerinden pratik bir şekilde sökülür. Son işlem olarak hız göstergesinin arka bölümünde yer alan kablolar da yerinden sökülerek bu sayede göstergenin tamamen dışarı alımı gerçekleştirilir. Bu kapsamda daha çok arızanın temel nedeninin ise dişli sistemnde meydana gelen problemler olduğu görülebilir. Meydana gelen arızalar doğrudan dişli mekanizmasına bağlı olarak oluşması durumunda Afyon oto servisi firmasından orjinal dişli mekanizma satın alınabilir.

admin

Call Now Button
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by