İmmobilizer tamiri

İmmobilizer Tamiri

1999 ve üzeri modellerde tüm araç modellerinde yer alan immobilizer sistemi işlevleri bakımından oldukça önemli bir sistemdir. Türkçe tanımlaması ile hırsızlık engelleme sistemi olarak da bilinen immobilizer sistemi bu sayede araçların olası hırsızlık durumlarına karşı maksimum düzeyde güvende kalmasını sağlar. Bu bakımdan araç güvenlik sistemi olarak da tanımlanabilir.Kapı ve kontak kilitlerinden sonra aracın çalıştırılmasını engelleyen immobilizer sistemi diğer sistemlerde olduğu gibi bazı durumlar sonucunda arızalanabiliyor. Bu durumda yapılması gereken Afyon profesyonel oto servisinden hizmet talep edilmesidir. Yılların bilgi birikimlerine sahip olan oto servisi firmasından ek ücretsiz ve daha cazip fiyat tarifesinden tüm ikinci el araç modellerinde immobilizer tamiri garantili olarak yapılıyor.

İmmobilizer Arızaları

Araçlarda immobilizer ışığı yer alıyor. Bu ışık sayesinde araçta immobilizer arızalarının olup olmadığı kolayca fark edilebilir. İmmobilizer arızasının bazı belirtileri de söz konusudur. Aracınızın kontağını açtığınızda ve ortalama olarak sadece 3 saniyelik zaman dilimi boyunca beklediğinizde kilit ışığı yandıktan hemen sonrasında kendiliğinden söndüğünde aracınızda bir problem söz konusu olmadığını gözlemleyebilirsiniz. Ancak araç kontağınızı açtıktan 3 saniye boyunca beklediğiniz halde kilit ışığı aktifliğine devam ettiğinde ya da marşa bastığınız halde halen ekranda bulunması durumunda immobilizer arızalı olduğu anlamına gelir. Ayrıca bazı ikinci el araç modellerinde kilit ışığı ekranda yanması söz konusu değildir. Sadece kumanda sistemi arızalandığı taktirde ışık ekranda yanmaya başlar. İmmobilizer arızası Afyon oto servisi üzerinden yüksek teknoloji cihazlar üzerinden de pratik bir şekilde tespit edilebiliyor.

İmmobilizer Tamir Fiyatları

İmmobilizer tamir fiyatları ise firmadan firmaya değişkenlik gösterebiliyor. Ancak lider Afyon oto servisi sayesinde daha düşük bir maliyet üzerinden immobilizer tamiri yapılabilir. Bu sayede gerek maliyet bakımından ve gerekse de zaman yönünden tasarruf yapılabilir. İmmobilizer arızaları profesyonellik gerektiren arızalardır. Bu bakımdan bu arızaların mutlaka alanında uzman olan Afyon oto servisinden giderilmesi tavsiye edilir. Firmanın kurumsal web sitesinden 7/24 immobilizer tamiri hizmeti alınabilir. Ayrıca firmanın kurumsal web sitesinden immobilizer tamiri hakkında merak edilen ayrıntılar hakkında da detaylı olarak bilgiler alınabilir.

admin

Call Now Button
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by